Branch Committees

  • ACT
  • NSW
  • NT
  • QLD
  • SA
  • TAS
  • VIC
  • WA

ACT

Branch President and National Councillor

  • Simon Blacker

Alternate National Councillor

  • Elise Apolloni

Branch Vice President

  • Elise Apolloni

Branch Committee Members

  • Elise Apolloni
  • Mark Leighton
  • Rebecca Young
  • Samantha Kourtis
  • Sandra Ferrington
  • Simon Blacker
  • Nader Ibrahim

NSW

Branch President and National Councillor

  • David Heffernan

Branch Vice President

  • Judith Plunkett
  • Adele Tahan
  • Catherine Bronger

National Councillor

  • Judith Plunkett
  • Adele Tahan

Alternate National Councillor

  • Robert King
  • Luke Van Der Rijt
  • Catherine Bronger

Branch Committee Members

  • Adele Tahan
  • Catherine Bronger
  • David Heffernan
  • John Black
  • Judith Plunkett
  • Luke Van Der Rijt
  • Mario Barone
  • Paul Jones
  • Richard Walsh
  • Robert King
  • Rick Samimi
  • Tim Hewitt

NT

Branch President

  • Peter Hatswell

Branch Vice President

  • Alex Innes
  • Darryl Stewart

Alternate National Councillor

Vacant

Branch Committee Members

  • Alexis Innes
  • Darryl Stewart
  • Lyn Frangos
  • Peter Hatswell
  • Marcus Leong
  • Travis Lindsay

QLD

Branch President

  • Chris Owen

Branch Vice President

  • Amanda Seeto
  • Kos Sclavos
  • Rick Xynias

National Councillor

  • Amanda Seeto

Alternate National Councillor

  • Fiona Watson
  • Cate Whalen

Branch Committee Members

  • Amanda Seeto
  • Andy Hawken
  • Cate Whalan
  • Chris Constantinou
  • Chris Owen
  • Fiona Watson
  • James Lester
  • Kos Sclavos
  • Lucy Walker
  • Manjinder Singh
  • Rick Xynias
  • Trent Twomey

SA

Branch President and National Councillor

  • Nick Panayiaris

Branch Vice President

  • Paul Simmons
  • Greg Scarlett
  • Marc Apolloni

National Councillor

  • Greg Scarlett

Alternative National Councillor

  • Rabia Kajani
  • Matthew Gillespie

Branch Committee Members

  • Greg Scarlett
  • Marc Apolloni
  • Matthew Gillespie
  • Nick Panayiaris
  • Paul Simmons
  • Rabia Kajani
  • Renee Wynne
  • Salma Abou-Abdallah
  • Simon Dawe
  • Veronica Ferraro

TAS

Branch President and National Councillor

  • Helen O'Byrne

Branch Senior Vice President & Alternate National Councillor

  • Katie Hayes

Branch Vice President (Finance)

  • John Dowling

Branch Vice President & Alternate National Councillor

  • Jack Muir Wilson

Branch National Councillor

  • Joseph O'Malley

Branch Committee Members

  • Brad Turner
  • Jason Martin
  • Joseph O'Malley
  • Kristina Fox
  • Melissa Johnson
  • Scott Chambers

VIC

Branch President and National Councillor

  • Anthony Tassone

Branch Vice President

  • Paul Krassaris
  • Grace Chong
  • Marylin Tsitonakis

National Councillor

  • Paul Krassaris

Alternate National Councillor

  • Grace Chong
  • Marylin Tsitonakis

Branch Committee Members

  • Angelo Pricolo
  • Anthony Tassone
  • Brendan Green
  • Bruce Robertson
  • Carlie Streeter
  • Grace Chong
  • Marylin Tsitonakis
  • Megan Kazantzis
  • Ngai Kin Chong
  • Paul Krassaris
  • Sam El-Ahmad
  • Scott Wilkes

WA

Branch President and National Councillor

  • Andrew Ngeow

Branch Vice President

  • Anthony Masi
  • Donna Pearson
  • Natalie Willis

National Councillor

  • Natalie Willis

Alternate National Councillor

  • Anthony Masi
  • Donna Pearson

Branch Committee Members

  • Adrian Staltari
  • Andrew Ngeow
  • Anthony Masi
  • Barbara Kirk
  • David Manuel
  • Donna Pearson
  • Ernie Pirone
  • Greg Da Rui
  • Linda Keane
  • Paul Jardine
  • Paul Rees
  • Natalie Willis
  • Nick Partridge
  • Tom Golovoda

Was this page useful to you?

Page last updated on: 09 January 2024